26 września 2018 r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie miały miejsce podniosłe uroczystości. Piknik służb mundurowych przygotowany z okazji 100 - lecia niepodległości Polski. Jest to kolejna inicjatywa w naszej szkole upamiętniająca tę podniosłą chwilę. 

W pierwszej części uroczystości młodzież zarówno naszej szkoły jak i okolicznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych miała okazję dotknąć prawdziwej historii. Wśród gości przybyłyćh znaleźli się zarówno kombatanci w osobach Pana prof. Leszka Żukowskiego Prezesa Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Macieja Jarosińskiego Skarbnika ZG ŚZŻAK, Pana Wojciecha Cygańskiego powstańca warszawskiego i Pani Ireny Horban Sekretarza ŚZŻAK Koło nr 6 w Pruszkowie, jak i przedstawiciele władz na czele z Panem Łukaszem Kudlickim Szefem Gabinetu Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka oraz Panem Maksymem Gołosiem Starostą Pruszkowskim.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele najważniejszych w kraju służb mundurowych takich jak: Wojskowa Komenda Uzupełnień Warszawa Ochota, 1 Baza Lotnictwa Transportowego, 2 Mazowiecki Pułk Saperów, Nadwiślański Oddział Straży Granicznej, Służba Celno- Skarbowa, Służba Więzienna, Biuro Historii i Tradycji Policji Komendy Głównej Policji, Policja Powiatowa w Pruszkowie, Powiatowa Straż Pożarna w Pruszkowie, Ochotnicza Straż Pożarna z Nowej Wsi, Straż Miejska w Pruszkowie, Stowarzyszenie Strzelcy Rzeczpospolitej.

Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia Pocztów sztandarowych Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i  ŚZŻAK Koła nr 6 w Pruszkowie oraz odśpiewania czterech zwrotek Hymnu Państwowego.Następnie Pani Ewa Kowalska w imieniu Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie Pana Łukasza Borkowskiego powitała zaproszonych gości. Pan Maksym Gołoś Starosta Pruszkowski zabierając głos zwrócił uwagę młodzieży na ogromne znaczenie jakie ma podtrzymywanie pamięci o przeszłości w kontekście stuletnich wydarzeń z dziejów niepodległej Polski. 

Ważnym wydarzeniem w historii szkoły podczas tej uroczystości była ceremonia awansu na wyższy stopień oficerski Pana Wojciecha Cygańskiego powstanca warszawskiego, który podczas II wojny światowej służył pod komendą Bolesława Kontryma ps. ,,Żmudzin" oraz powółanie Szkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej.

W drugiej części spotkania młodzież z naszej szkoły jak również z okolicznych szkół przybyłych na piknik mogła zwiedzać przygotowane stoiska, dotknąć broni sł€żbowej oraz sprzętu wojskowego, policyjnego, strażackiego oraz porozmawiać z mundurowymi.

Inicjatorką i organizatorką Pikniku służb mundurowych na stulecie niepodległości w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie była Pani Małgorzata Włodek.

                     

Godziny pracy sekretariatu

Dzień tygodnia Dla uczniów Dla interesantów
poniedziałek

09:00- 14:00

8:30-15:30

wtorek 08:30- 12:30
środa

09:00- 14:00

8:30-15:30

czwartek 12:30- 15:30
piątek 09:00- 14:00

 8:30-15:30

 Uwaga !!!

Dodatkowo podczas dni otwartych i zebrań z rodzicami sekretariat dla interesantów czynny od 16:00 do 19:00.