13 grudnia 2018 r. w dniu 37 rocznicy wprowadzenia przez gen.Wojciecha Jaruzelskiego i WRON stanu wojennego w Polsce klasa I LSA pod opieką wychowawczyni p. Izy Grudzień i p. Małgorzaty Włodek nauczycielki historii  udała się do Stacji Muzeum w Warszawie na lekcję poświęcaną 100 leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie wystaw związanych z rozwojem kolejnictwa na ziemiach polskich i nie tylko. Uczniowie mogli poznać zarówno pociągi napędzane parą jak i te najbardziej współczesne. Zapoznali się również z doniosłą rolą  kolei zarówno dla rozwoju gospodarki jak i systemu militarnego kraju.

W drugiej części odbyły się warsztaty, podczas których głównym zadaniem uczniów było wykonanie sztandaru obrazującego 100 lat niepodległości Polski. Każdy miał jakiś pomysł. W wyniku burzy mózgów powstało wspaniałe dzieło- sztandar nawiązujący tematyką zarówno do przeszłości jak i teraźniejszości. Nieodzownym hasłem zamieszczonym przez uczniów klasy I LSA na płótnie były trzy słowa - Bóg, Honor, Ojczyzna. Wszystkim dopisywały nastroje poczucia dumy z dobrze wykonanego zadania.

Pamiętając o smutnych wydarzeniach roku 1981 powinniśmy również a może przede wszystkim pamiętać  także o dniach pełnych chwały i zwycięstwa choć często okupionych krwią Polaków na drodze do wolnej, niepodległej Polski.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: 12 osób, uśmiechnięci ludzie

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: 6 osób, ludzie stoją

Obraz może zawierać: 12 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Obraz może zawierać: 3 osoby

Obraz może zawierać: 1 osoba, pociąg, niebo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie stoją

Godziny pracy sekretariatu

Dzień tygodnia Dla uczniów Dla interesantów
poniedziałek

09:00- 14:00

8:30-15:30

wtorek 08:30- 12:30
środa

09:00- 14:00

8:30-15:30

czwartek 12:30- 15:30
piątek 09:00- 14:00

 8:30-15:30

 Uwaga !!!

Dodatkowo podczas dni otwartych i zebrań z rodzicami sekretariat dla interesantów czynny od 16:00 do 19:00.